Z życia szkoły

Międzynarodowe szkolenie Erasmus + na Cyprze

Jako egzaminator TOEIC, w czerwcu 2021r, wzięłam udział w międzynarodowym szkoleniu  poświęconym inteligencji emocjonalnej „Emotional Intelligence”, zorganizowanym w ramach projektu Erasmus+ „Zarządzanie stresem w edukacji dorosłych”. Szkolenie odbyło się w Limassol na Cyprze, w międzynarodowym gronie uczestników pracujących w sektorze edukacji. Językiem kursu i komunikacji z innymi uczestnikami był angielski.

Mieliśmy możliwość wymienić się doświadczeniami i opowiedzieć sobie o systemie edukacji w naszych krajach.

Było to moje pierwsze zagraniczne szkolenie w ramach programu Erasmus+. Dodatkowo był to też dla mnie pierwszy lot w czasie pandemii COVID-19. 

Szkolenie prowadzone było w małej, 5-osobowej  grupie, w bardzo przyjaznej atmosferze. Prowadzący zajęcia trener, Panayiotis Proestos, w bardzo ciekawy i praktyczny sposób przedstawił temat inteligencji emocjonalnej. Pokazał nam, jak szerokie jest to zagadnienie oraz że zawsze trzeba patrzeć na cały obraz sytuacji.

W czasie zajęć każdy mógł podzielić się swoim spostrzeżeniami i doświadczeniami, zaczerpniętymi zarówno z życia prywatnego, jak i z zawodowego. Szkolenie teoretyczne urozmaicane było różnymi aktywnościami i praktycznymi ćwiczeniami, dzięki czemu czas mijał szybko,  w bardzo twórczej atmosferze. 

Po zajęciach miałam możliwość poznania kultury, tradycji i smaków Cypru. W ostatni dzień szkolenia, wspólnie z grupą, pojechaliśmy na wycieczkę do antycznego miasta Kurion, a także do miasta Omodos, słynącego z winnic, by zakończyć dzień nad okolicznym wodospadem. 

Uważam, że szkolenie było zorganizowane idealnie. Było to dla mnie bardzo cenne doświadczenie, a zdobytą wiedzę zamierzam wykorzystywać w swojej pracy. 

Autor: Aleksandra Olejarz/blog.cjo.pl

Share: