Artykuł

Poćwicz słownictwo czytając i słuchając przemowy wygłoszonej przez Kamalę Harris

Już po nominacji oczy komentatorów sceny politycznej były zwrócone na Kamalę Harris, kandydatkę na wiceprezydentkę Stanów Zjednoczonych z ramienia Partii Demokratycznej. Gdy w pierwszy weekend listopada amerykańskie media ogłosiły, że Joe Biden wygrał wyścig o Biały Dom, a Harris obejmie urząd nigdy wcześniej niezajmowany przez kobietę Harris, z miejsca stała się legendą. Fakt, że będzie pierwszą kobietą na tak wysokim stanowisku to jedno. Równie ważne jest to, że jest pierwszą niebiałą kobietą, która je zajmie. Jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia!

Przemowa Kamali Harris wygłoszona po informacji o uzyskaniu przez Bidena wymaganych 270 głosów elektorskich trafi do podręczników historii. A może i językowych, bo to idealny materiał do nauki wartościowego słownictwa – o równości, współpracy, marzeniach, ciężkiej pracy i wspólnocie.

Posłuchałam, a później przeczytałam tekst przemowy wygłoszonej przez Kamalę Harris, wybrałam interesujące i przydatne słownictwo, a później przygotowałam dwa zadania, które pomogą Ci rozwinąć znajomość angielskiego słownictwa. Lub przypomnieć sobie słowa i zwroty, jakie doskonale znasz.

W części Materiały językowe – j. angielski – Extras znajdziesz dwie wersje zadań – trudniejszą z anglojęzycznymi definicjami słówek oraz łatwiejszą z polskimi odpowiednikami. Znajdziesz również klucz odpowiedzi oraz link do nagrania wideo z przemową Kamali. Udanej nauki (lub powtórki!).

Autor: Ania Osińska/blog.cjo.pl

Share: